Kurumsal Hakkımızda

1980

Sektördeki öncülüğümüzün ilk adımı olan mutfak cihazları fabrikamız kuruldu.

1985

Seri, hızlı ve güvenilir bir çözüm sunan, sektörünün ilki olma özelliğine de sahip patates soyma makinesini ürettik. Üretimimizi uluslar arası platforma taşımak için Dış Ticaret Birimimiz kuruldu.

1986

Sektörün taleplerine cevap vermek için Sanayi Bölgesine Taşındık. İlk TSE Belgeli Ürünler Üretildi. Ulaşılabilirliğimizin ilk adımını atarak Ankara Bölge Müdürlüğümüzü kurduk.

1987

Türkiye’nin Endüstriyel Mutfak Uzmanı olarak, profesyonel mutfak uzmanı Zanussi ile ön anlaşma imzaladık. Paslanmaz çelik ve sac ekipmanı üretimi için EKSA kuruldu.

1988

Müşterilerimize daha yakın olmak için Ankara Maltepe Mağazamızı açtık. Genişleyen ağımızın yeni halkası Kasımpaşa satış mağazası oldu. Sektörümüzün lokomotifi olma hayalimize bir adım daha attık ve mutfak makineleri fabrikamız kuruldu. Büyüyen hizmet yelpazemize Samsun mağazamız ve İzmir Bölge Müdürlüğümüz eklendi.

1992

İhracat atılımımız, sektörde ülkemizin ışığı oldu. Kaliteli hizmet anlayışımızın bir parçası olan servis teşkilatımızı arttırdık. Üretim yeteneğimizi geliştiren makinelere yatırım yaptık. 17.000 adet ürün üretip 600 ton saç işleyerek sektördeki kararlılığımızı gösterdik.

1993

Gelişerek büyüyen hizmet ağımıza İzmir mağazamız eklendi.

1994

Uluslararası Otel, Gastronomi ve İkram Endüstrisi Fuarı HOGATEC’ katıldık. Ürün ve hizmetlerimizi ISO 9000 Kalite Güvence Sistemiyle modelledik. TUV-GS, CCA-DEMKO, NEMKO, FİMKO standartlarını alarak ürünlerimizin uluslararası standartlara uygunluğunu belgeledik

1995

Hedefimizi “REKABETİ YAŞAYALIM, SÜREKLİ GELİŞELİM olarak belirledik. Daha iyileştirilmiş şartlarda hizmet sunabilmek için ek idari binamızın temelini attık. Sektördeki tecrübemizin 15.  Yılını kutladık.

1996

Yeni binamıza taşınarak müşterilerimizi hizmetlerimizle daha iyi şartlarda buluşturduk. Sektörde ilk CE Markıng, Sektörde ve Bursa’da ilk TSE ISO 9001 belgesi alındı.

1997

Patent ve AR- GE atağı yılı oldu. Özgün ürünler için Araştırma Geliştirme çalışmalarını yoğunlaştırdık. KEMAKQR tarafından ISO 9001belgesi alındı. Uludağ Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalayarak, çalışmalarımızı akademik platformlarla paylaşma ortamı yarattık. Çamaşırhane ürünlerimizi sergileyeceğimiz showroomumuzu hizmete sunduk.

1998

Antalya mağazamız hizmete girdi.

2000

Değişerek gelişimin 20. yılını kutladık.

2001

Kıbrıs DANORE iştirakimiz açıldı.

2002

Sac işleme merkezi yatırımının ilk etabı tamamlandı.

2004

Değişen ulusal ve uluslararası değerler çerçevesinde hizmet standartlarımızı yeniden yapılandırdık.

2005

Tüm cihazlarımızın Avrupa normlarına uygunluğunu belgeledik. Gelişerek büyüyen İNOKSAN’ın 25. yılını kutladık. Büyüyen hızımıza paralel olarak yeni tesisimizin temelini attık.

2006

İnoksan ailesini İNOKSDESİGN ve AKADEMİ İNOKSAN’LA genişlettik. 16. Ulusal Kalite Kongresinde EFQM “Mükemmellikte Kararlılık” ödülünü aldık.

2007

Tamamı Avrupa için high quality servis sistemleri üretimi başladı.

2008

17. Ulusal Kalite Kongresinde “EFQM Mükemmellikte Yetkinlikte 5 Yıldız” belgesini aldık. Türkiye’de bir ilk olan paletli bulaşık makinesi üretimi ve ihracatı gerçekleştirildi. Üretim yeteneğimizi arttırmak için yeni nesil CNC ve Laser Kesme makinelerine yatırım yapıldı.

2009

Daha iyi hizmet için üretim, yönetim ve dağıtım kanallarında yeniden yapılandırma çalışmaları yapıldı.

2010

Satış ekibi ve satış kanalları yeniden yapılandırıldı.

2011

Bayilik yapılanmasıyla bünyesine yeni lokasyonlar katan İnoksan, sosyal sorumluluk projesi  E Tipi Mutfark ile Altın Pusula Jüri Özel Ödülünü aldı.

2012

TURQUALİTY projesi kapsamında MARKA desteği almaya hak kazandı.

2013

Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık,İnoksan’ın tek hissedarı oldu. Dünya Devleri Gram Commercial ve Lancer ile teknik işbilirkleri başladı.

2014

Türkiye’nin ilk yerli kombi fırın ailesi İnosmart sektöre kazandırıldı. Amerika bayimizin açılmasıyla ihracat hedefimizi büyüttük

2015

Sektörde ilk profesyonel Çağrı Merkezini kurduk. Yurtiçinde 40, yurtdışında yaklaşık 60 bayiye ulaştık. Makine parkuru genişletildi. 1000'li adetlerde ürün üretimleri başladı.

2016

İnoksan Turquality markası olmaya hak kazandı. Endüstriyel Mutfak Sanayisinin Lokomotifi,yeniliklerin yaratıcısı,kalitenin öncüsü;özetle sektörün dünü bugünü yarını…

2017

Uluslararası standartlar organizasyonunca ( ISO ) yüksek seviyeli, risk odaklı yapı olarak tanımlanan, ISO 9001: 2015 Kalite ve ISO 14001:2015

2017

Çevre Yönetim sistemlerinde yeni versiyonlara TSE belgeli kuruluşlarda sektöründe ilklerden biri olarak geçilmiştir.

2017

Yeni ürün geliştirme sürecimiz, tasarımlarımız ve araştırma projelerimiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanarak AR-GE Merkezi olmaya hak kazandık.

2017

Makine parkurumuz yeni teknolojik üretim sac işleme makineleri ile genişletildi

2018

Büyüyen, gelişen ve teknolojik olarak ilerleyen İnoksan ‘ın önündeki hedeflere ulaşmasında güçlü ve sürdürülebilir bir sistem olan SAP ‘ye;  HR, ERP VE CRM uygulamalarında S/4 HANA versiyonu ile geçilmiştir.

2019

Yapmakta olduğumuz 100 ‘e yakın ülkeye ihracatı farklı pazarlarda geliştirmek için, sistem ve ürün denetimlerimiz Çin Kalite Merkezince uygunluğu teyit edilerek CQC Sistem ve Ürün Belgesi almaya hak kazandık