Kurumsal Hakkımızda

Başkanın Mesajı

Değerli İş Ortaklarımız,

Dünya markası olma yolundaki hedefimize emin adımlarla ilerlerken, İnoksan ailesi olarak 41. Yılımızı kutluyoruz. Uzun yıllardır bu heyecan ve tutkuyla başarılı işlere imza atmaya devam ediyor ve İnoksan markamızı yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiğimiz projelerle en iyi şekilde temsil ediyoruz. Tüm emeklerimizin ve çalışmalarımızın sonucunda doğan markamız İnoksan’ı bugün uluslararası platformlarda yabancı markalar ile rekabet ederken görmek bizler için en büyük gurur. 41 yılı geride bıraktığımız bu serüvende, daha nice başarılara imza atacağımıza olan inancımız tam. 

2021 yılında dijitalleşme yolundaki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2021 yılına hazır ve bu yıldan oldukça umutluyuz. Dijital dönüşüme devam ediyor, müşterilerimize en hızlı hizmeti sunmak ve müşteri memnuniyetini arttırmak için çözümler yaratıyoruz. Bu doğrultuda; İnoksan Çağrı Merkezi, CRM ve SAP entegrasyonunu tamamladık. Müşterilerimiz ile aramızdaki iletişimi, tek bir merkezden, düzenli ve sürekli bir şekilde yürütüyoruz. Her yıl düzenli olarak yapılan müşteri memnuniyeti araştırmalarımız, anketlerimiz sayesinde de; ürünler, satış ve satış sonrası hizmetler boyutlarında tutarlı bir trend izlemekteyiz.


İhracat kadromuzu güçlendirdik. Bu dönemde daha çok dijitale ve sahaya önem verdik, kadromuza yatırım yaptık. Kazakistan, Kenya, Nijerya ve İtalya’da yeni iş ortakları yarattık. Amerika ile de belge sürecimizi devam ettiriyoruz ve orada yeni satış kanalları oluşturduk. Hedefimiz, dijital dönüşümle birlikte müşteri memnuniyetini artırıp yurtdışı pazarlarda etkin olmak. Bu yıl ihracat hedefimizi ciddi oranda artırdık. Proje kanalında ağırlığı Afrika’nın gelişen ülkeleri olan Kenya, Etiyopya ve Nijerya’da yoğunlaştırmakla birlikte Mısır, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan pazarlarında da güzel projeler hayata geçirmeyi planlıyoruz. Perakende kanalında da hız kazanmak için çalışmalara başladık. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya ve Rusya pazarlarını öncelikli hedef olarak belirledik. Dünyanın diğer büyük bir gücü olan Çin Halk Cumhuriyeti’nde de ürünlerimizin yer alması için gerekli Çin Standartlarının (CQC) belge çalışmalarını sonuçlandırdık. Yurtdışında oldukça başarılı sonuçlar elde ettik. 2021'de yeni projeler ve iş birliktelikleri ile pazarda büyümeye devam edeceğiz.


Ekonomi Bakanlığı destekli markalaşma programı olan Turquality’nin içerisindeyiz. Biz buradaki güzel oluşuma Milli Takım diyoruz. Aynı zamanda sektörümüzde tescilli Ar-Ge Merkezi olan şirketlerden biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz yepyeni yatırımlarla, üretim yöntemlerindeki yeniliklerle, sonuçlarımızı iyileştirmeye, dünyadaki gelişmelere ayak uydurmaya ve önümüzdeki süreçte ihracat yaptığımız ülkelerin sayısını ve yurtdışı satış oranlarımızı artırmaya da kararlıyız. Ana mutfaklardaki proje misyonumuzu tamamladık ve kendimizi tüm dünyaya ispatladık. Bundan sonra daha çok ürünlerimizle markalaşmak istiyoruz.


Yeni ihracat pazarlarındaki ürün talebini karşılamak ve talebi sürekli kılmak için yerli katma değer oranının en yüksek olduğu ürünler için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Ciromuzun %2’sini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyor ve “sektöre değer katan” işler ortaya koymaya gayret ediyoruz. Bu doğrultuda İnoksan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiğimiz yeni ürünlerimizi 2021 yılında da global pazarlara sunmaya devam edeceğiz.


Geride bıraktığımız 41 yılda; kısa ya da uzun süreler için bu ailenin bir parçası olan, başarı hedeflerimize ve ideallerimize inanan, fikriyle, emeğiyle bize katkı sağlayan, neşemize, hüznümüze ortak olan herkese buradan teşekkür ediyorum. Ülkemize olan inancımızla yeni dönemde de katma değer yaratmaya; yatırımlarımıza ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz. Köklü geleneğimiz olan yenilik ve öncülük 2021 yılında da İnoksan ailesinin yoluna ışık tutacak.


Saygılarımla

Vehbi Varlık

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı