Kurumsal Hakkımızda

Başkanın Mesajı

Değerli İş Ortaklarımız,

Dünya markası olma yolundaki hedefimize emin adımlarla ilerlerken, İnoksan ailesi olarak 40. yaşımıza yaklaşmanın da heyecanını yaşıyoruz. Uzun yıllardır bu heyecan ve tutkuyla başarılı işlere imza atmaya devam ediyor ve İnoksan markamızı yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiğimiz projelerle en iyi şekilde temsil ediyoruz.

2018 yılında kurumsal yapımızı güçlendirmeye devam ederken; yaptığımız 2 milyon avroluk makine yatırımımızla özellikle stratejik ürün gruplarında kapasite artışı gerçekleştirdik. Ayrıca bilgi sistemleri alanında yaptığımız toplamda 4 milyon lira yatırımla SAP kurulumumuzu tamamladık. Yeni ihracat pazarlarındaki ürün talebini karşılamak ve talebi sürekli kılmak için yerli katma değer oranının en yüksek olduğu ürünler için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Ciromuzun %2’sini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyor ve “sektöre değer katan” işler ortaya koymaya gayret ediyoruz. Bu doğrultuda İnoksan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiğimiz yeni ürünlerimizi 2019 yılında global pazarlara sunmaya hazırlanıyoruz.

2018 yılı satış hedeflerinin % 10’luk oran ile üzerine çıkmayı başardık. Yine 2018 yılı içerisinde 80’i aşkın ülkeye ihracat yaptığımızın da altını çizmek isterim. Yurt dışında 2018’de oldukça başarılı sonuçlar elde ettik. Yıl biterken Çin pazarı için CQC denetimimizi de başarıyla tamamladık. Önümüzdeki dönemde Afrika ve Asya Pasifik öne çıkan pazarlarımız olacak. Özellikle Çin, Hindistan, Kenya, Etiyopya gibi ülkelerle birlikte Avrupa perakende pazarından beklentilerimiz yüksek. 2019'da yeni projeler ve iş birlikleri ile pazarda büyümeye devam edeceğiz.

Bu başarı tablosunun oluşmasındaki en büyük etken şüphesiz ki bir arada olmamız, inancımız ve bizi her daim dinç tutan heyecanımızdır. İnanıyoruz ki büyük bir aile olarak, birlikte başarılarla dolu daha nice yıllar göreceğiz. Ülkemize olan inancımızla yeni dönemde de katma değer yaratmaya; yatırımlarımıza ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz. Köklü geleneğimiz olan yenilik ve öncülük 2019 yılında da İnoksan ailesinin yoluna ışık tutacak.

 

Saygılarımla

Vehbi Varlık

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı